Návod, jak si poradit s cestovní pojistkou!

krasobazar.cz_online_ergo_cz_nahledovyBlíží se termín vaší dovolené, už po několikáté prohlížíte kufr, kontrolujete, jestli máte vše, ale jste tak trochu nervózní, protože máte pocit, že na něco důležitého zapomínáte? Není to náhodou cestovní pojistka? Trefili jsme se? Nepanikařte, máme pro vás stručný návod, jak si s výběrem cestovní pojistky poradit a vyřídit ji pěkně z pohodlí vašeho domu.

Online je to snazší

To, že vám zbývá třeba jen několik dní nebo hodin do odjezdu, není žádná tragédie. V dnešní době je možné vyřídit pojištění do zahraničí online a navíc se dvěma výhodami. První je velká úspora času, druhou výhodou je finanční úspora. Při online formě sjednání nabízí mnohé pojišťovny zajímavé slevy nebo bonusy. Online vyřízení cestovního pojištění je až triviálně jednoduché. Stačí vědět, kam jedete, jak dlouho budete za hranicemi ČR a kolik vás pojede. Dále je třeba vyplnit základní údaje o všech účastnících cesty a je hotovo. Pojišťovna vám smlouvu pošle e-mailem, pojistka bude platná od druhého dne.

krasobazar.cz_online_ergo_cz_01

Nepodceňte to!

Výhodou online sjednání pojištění je, že si můžete rychle porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven. Nikdy se neomezujte jen na jednu nabídku, ceny za identické rodinné cestovní pojištění se mohou lišit i o několik desítek korun. V ideálním případě by vaše pojistka měla mít pojistné limity ve výši 5 000 000 Kč a její součástí by mělo být připojištění zavazadel, odpovědnosti a úrazové pojištění. Ptáte se proč? Přečtěte si ještě tyto odpovědi na dotazy k cestovnímu pojištění.

krasobazar.cz_online_ergo_cz_02

Varování!

Možná jste i vy narazili na radu, že pro cestu po státech EU stačí, když u sebe budete mít modrou kartičku od zdravotní pojišťovny. Je to nesmysl, který by vás mohl stát i několik milionů korun. Modrá kartička pouze garantuje, že máte nárok na základní péči v lékařských zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Více se na toto téma dozvíte zde.

Napsat komentář