Hasičská vzájemná pojišťovna

Historie Hasičské vzájemné pojišťovny sáhá až k roku 1900, kdy byla v Brně založena. Svou činnost byla donucena přerušit v letech 1948 až 1989 v procesu znárodňování soukromých pojišťoven. Poté její činnostu obnovilo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, kteří jsou vlastníky 75% akcií pojišťovny.

Hasičská vzájemná pojišťovna patří spíše mezi menší pojišťovny. I přesto se může pochlubit poměrně velkou sítí obchodních míst a poboček, který jsou zastoupeny zejména ve větších městech České republiky. Kromě toho také spolupracují s desítkami pojišťovacích zprostředkovatelů, kteří nabízí její produkty a služby.

Ačkoliv se tak nemusím podle názvu pojišťovny zdát, jedná se o univerzální pojišťovací ústav, který nabízí komplexní pojišťovací služby, produkty i servis v oblasti neživotního i životního pojištění. Mezi hlavní produkty, které Hasičská vzájemná pojišťovna nabízí, patří pojištění majetku, pojištění odpovědnosti, pojištění přepravy, zemědělské pojištění, pojištění staveb a domácností, pojištění vozidel (povinné ručení, havarijní pojištění), cestovní pojištění a pojištění úrazu.

Napsat komentář