Digitální tachografy

Vstupem České republiky do Evropské unie jsou členové povinni dodržovat právní ustanovení a nařízení. Od 1.5.2006 musí vozidla nad 3,5 t používat digitální tachografy, které musí být schváleny v mezinárodní zkušebně v Itálii. Tuto povinnost však mají pouze vozidla, které jsou poprvé registrovány po tomto datu. Tato vozidla jsou vybavena tímto digitálním tachografem. Jestliže vlastníte vozidlo, které bylo registrováno dříve, pak jej můžete dále používat, a to se starými analogovými tachografy. Měli byste se seznámit se všemi legislativními náležitostmi EU a s legislativou České republiky.

Při používání digitálních tachografů je důležitá samozřejmě znalost obsluhy DT a znalost právních náležitostí. Se zavedením digitálních tachografů se změnil také přístup k vyhodnocování informací z tachografů. Digitální tachograf má tu výhodu, že se usnadní vyhodnocení dat z tachografů, jsou rychlejší a dají se lépe přečíst. Nevýhodou však je to, že zavedení digitálních tachografů klade velké nároky na znalosti uživatelů a musí se učit novým technologiím, což vždycky nemusí být snadné.

Jestliže máte analogový tachograf a máte s ním nějaké problémy, pak vám firma Mechanika Tachografy Děčín pomůže s jejich vyřešením. Pokud si chcete zakoupit analogový tachograf, pak se podívejte na e-shop této firmy, kde vám nabídnou mimo jiné také analogové tachografy. Firma navíc provádí zákonný atest a vydá vám protokol o ověření a zaplombování určených míst plombou CZ K 015.

Jestliže si nevíte rady s tachografem, pak se obraťte na firmu mechanikadc.cz, kde se dozvíte více informací o digitálních tachografech. Jestliže budete mít nějaký dotaz, pak se obraťte na operátory na tomto webu, kteří vám pomohou. Staňte se i vy jedním ze spokojených zákazníků této firmy. Dozvíte se zde také, jakou literaturu o tachografech firma doporučuje.

Napsat komentář